Gospodarstwo Rybackie Sława

Gospodarstwo Rybackie Sława sp z o.o. ogłasza przetarg na wykonanie instalacji fotowoltaicznej o mocy ok 25 kw naziemnej. Oferty należy składać osobiście w biurze lub poprzez email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wpuszczanie karpia do jeziora

2 kwietnia br. do Jeziora Sławskiego wpuszczone zostały kolejne ryby z czego na pewno ogromnie ucieszą się wędkarze. Tym razem do wody trafiło 1000 kg dużego kroczka karpia. Niedowiarki mogą zobaczyć na naszych zdjęciach że te rybki mają już od 30 do 50 dkg. Wiemy o tym z doświadczenia, że te ryby w pierwszym etapie zachowują się bardzo głupio i biorą na wszystko, dlatego apel do wszystkich kolegów o zwrócenie uwagi nie tylko na kłusowników ale również na "pazerniaków" bo inaczej nigdy nie dochowamy się w jeziorach naszego gospodarstwa porządnej ryby.

Czytaj więcej: Wpuszczamy karpia

narybek szczupaka

Jak już wcześniej informowaliśmy ciepła aura sprawiła że szczupak w tym roku szybciej rozpoczął proces tarła dlatego w Gospodarstwie Rybackim w Sławie rozpoczęto proces pozyskiwania ikry i plemników. Praktycznie od kilku dni do tej pory w pierwszych słojach inkubacyjnych wykluły się setki tysięcy sztuk narybku szczupaka. Przypomnijmy że z jednego słoja rybacy powinni otrzymać ponad sto tysięcy sztuk. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu sławskich rybaków pozyskaniu środków unijnych wybudowano bardzo nowoczesną wylęgarnię do której szereg urządzeń ściągnięto niemal z całego świata.

Czytaj więcej: Wykluło się już ponad kilkaset tysięcy sztuk narybku szczupaka

pozyskiwanie ikry szczupaka

Ciepła aura sprawiła że w tym roku szczupak szybciej wybierał się na tarło. Dlatego na jeziorze sławskim spotkać można było motorówkę Gospodarstwa Rybackiego w Sławie gdyż rybacy odławiali szczupaki wybierające się na tarło. Cały proces pokazujemy na zdjęciach fotograficznych. Ryba po złowieniu zostaje uśpiona i pobierana jest ikra i plemniki po czym następuje proces zapłodnienia i ikra idzie do słojów inkubacyjnych w których po kilkunastu dniach ukazuje się narybek. Na bieżąco wypełniane są słoje inkubacyjne przy czym z jednego rybacy spodziewają się pozyskać około 100 tys. sztuk wylęgu szczupaka. Pamiętajmy że tarlaki po wybudzeniu się i odzyskaniu pełnej sprawności wszystkie wracają do jeziora !.

Czytaj więcej: W sławskich wodach przybędzie szczupaków

zawody wędkarskie

Ogromnym powodzeniem cieszą się Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie Teamów „O Puchar Jeziora Sławskiego” organizowane przez Stowarzyszenie Lasy i Jeziora wspólnie z Gospodarstwem Rybackim w Sławie oraz OW Wratislavia pod patronatem Cezarego Sadrakuły - burmistrza Sławy. Pierwsze odbyły się w październiku 2017 r a kolejne w roku następnym w których złowiono ponad 500 okoni i 50 szczupaków. Następne w maju 2019 roku, które zaliczono do najbardziej udanych w których udział wzięło 115 teamów w sumie 230 zawodników.

Czytaj więcej: Puchar Jeziora Sławskiego

muflony

W naszym gospodarstwie zadomowiła się rodzina muflonów. Choć są one zwierzętami żyjącymi swobodnie w górach a co za tym idzie bardzo płochliwymi, żyje się im tutaj bardzo swobodnie. Przyzwyczaiły się już do środowiska oraz spacerujących po marinie i parku  oglądających  je dzieci. Niektóre z nich podchodzą coraz odważniej do ludzi.

Czytaj więcej: Muflony w naszym gospodarstwie

Informujemy, że rozporządzeniem Wojewody Lubuskiego z dnia 25 lutego 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie województwa lubuskiego zniesiony został zakaz wstępu do lasu.

Gospodarstwo Rybackie Sława sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.