Mirosław KmiecikOdpowiadam na pytania pozostawione w sklepach wędkarskich w Sławie  oraz pytania internautów.

- Od kiedy w tym roku bedzie można łowic z łodzi?

W tym roku będzi emożna łowic z łodzi już od 15 maja.

-  Czy będzie można łowić w tym roku z łodzi zatoce miejskiej?

Nie. Wzorem roku ubiegłego w zatoce miejskiej będą urządzane również w tym roku tarliska i krześliska. Chcemy bowiem pozyskać jak najwięcej własnego narybku przede wszystkim sandacza.

-  Pan Waldemar Musialski pyta dlaczego zarybiamy karpiem a nie leszczem?

W jeziorze sławskim od  trzech lat nie były prowadzone odłowy dlatego leszcza, płoci jest coraz więcej. W roku ubiegłym wędkarze odławiali prawdziwe okazy płoci i sporych leszczy. Od kilkunastu  lat gospodarstwo nie było zarybiane karpiem , karasiem i linem dlatego już w tym roku będzie Pan mógł złowić nie tylko leszcza ale również karpia i karasia. Zapraszam!

-  Czy w Sławie będzie też zniżka dla starszych osób?

Tak , wszystkie osoby które ukończyły 65 rok życia podlegają zniżce.

-  Czy będzie można wjeżdżać do lasu?

Tak. Wystarczy wykupić pozwolenie na wjazd do lasu w wybranych sklepach wędkarskich. Wykupione pozwolenie w kwocie 20 zł ważne jest przez cały sezon.

- Czy będzie  można łowić z łodzi w porze nocnej?

Nie ! Nadal działają kłusownicy. Jesienią i zimą zdobyliśmy kilkadziesiąt różnego rodzaju sieci a co najgorsze bardzo często w nich spotkaliśmy dopiero wpuszczone karpie, karasie, szczupaki i sandacze. Straż rybacka, policja jest wyposażona w noktowizory oraz kamery termowizyjne dlatego spotkany w porze nocnej „na łodzi wędkarz” wiadomo co robi i czym się zajmuje na jeziorze.

W miarę napływu pytań przynajmniej raz w tygodniu postaram się odpowiedzieć na naszej stronie, życzę udanych połowów a wędkarzy prosimy o przesłanie zdjęcia złowionej okazałej ryby które na pewno zamieścimy na naszej stronie.

                                                                                               Mirosław Kmiecik