Gospodarstwo Rybackie Sława

wylęgarnia narybkuDziś pobrana i zapłodniona została ikra szczupaków. Tysiące jajeczek trafiły do specjalnych zbiorników, tam mają na świat przyjść małe szczupaczki, które trafią do naszego jeziora.
Ta inwestycja ma poprawić sytuację zarybieniową na zarządzanych przez Gospodarstwo akwenach. Koszty zakupu narybku są ogromne. Stąd taka inwestycja.

Wylęgarnia z jednej strony to oszczędność, z drugiej większa ilość szlachetnych gatunków w naszych wodach. Zaletą takiej instalacji jest też to, że narybek pochodzi od rodziców, którzy wyrośli w naszych akwenach. A hodowany jest w zbiornikach zasilanych wodą z naszego jeziora. Metoda ta jest kilkadziesiąt razy bardziej skuteczna niż tarło w naturalnych warunkach. Dzięki takiej formy rozmnażania unika się wielu zagrożeń: nagłe wychłodzenie, spadek poziomu wody, pożarcie przez ryby…
Dziś po raz pierwszy z odłowionych szczupaków pozyskana została ikra i mlecz. Szczupaki przeszły ten proces bezboleśnie, bo zostały uśpione. Po wszystkich zabiegach trafiły z powrotem do jeziora. W najbliższych dniach kolejnych kilkadziesiąt sztuk zostanie poddanych sztucznemu tarłu. W późniejszym czasie przyjdzie czas na liny i karasie.

Gospodarstwo Rybackie Sława sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.