Z dniem 29 lipca 2016 roku na wody Jeziora Sławskiego ruszyły łodzie z silnikami spalinowymi. Apelujemy o rozwagę i rozsądek!

Jak już dowiedzieliśmy się wcześniej Jezioro Sławskie zostało dopuszczone do używania łodzi z silnikami spalinowymi. Uwzględniono przy tym kilka zasad, do których korzystający z tego przywileju powinni się dostosować. Moc silnika nie może przekraczać wartości 10 kw. Silnik musi być w pełni sprawny i niewyobrażalnym jest , aby posiadał jakiekolwiek wycieki płynów ustrojowych (paliwo, olej).

Różne były propozycje odnośnie godzin pływania. Czy podoba się to komuś czy nie z silników spalinowych możemy korzystać w godzinach od 10.00 do 18.00 w sezonie letnim do dnia 30 września. Od 1 października korzystamy w godzinach od 10.00 do zmierzchu. Troszkę szkoda, że wybierając godziny dostępu pozostawiono nieco w zapomnieniu wędkarzy, którzy najbardziej zabiegali o możliwość korzystania z silników spalinowych. Od godziny 10.00 do 18.00 wędkarze bedą musieli bardziej skupić się na pilnowaniu spławików pod kątem napłynięcia innej jednostki, niż nad samym wędkowaniem... Na początek jednak cieszmy się z tego co mamy. W przyszlym sezonie pewnie zostaną wprowadzone poprawki na lepsze ;)

Informujemy konieczności rozważnego i bezpiecznego korzystania z łodzi wyposażonych w silniki spalinowe. Wiedząc , że jednostka taka jest szybsza przypominamy o zakazie falowania w rejonie kapielisk, stanowisk wędkarskich i urządzeń wodnych. Konieczne dla bezpieczeństwa jest przepływanie w bezpiecznej odległości od kąpielisk i stanowisk wędkarskich również tych usytuowanych na zakotwiczonych łodziach. Prosimy o zachowanie ostrożności podczas mijania się jednostek. Pamietajmy! Najważniejsze to rozsądek i umiejętnośc właściwej oceny sytuacji.

Turystom i wędkarzom życzymy miłego i aktywnego wypoczynku na naszych wodach.

(dp)