Gospodarstwo Rybackie Sława

Co jakiś czas pracownicy Gospodarstwa Rybackiego w Sławie wyruszają na niecodzienne łowy. Sprzątamy stanowiska wędkarskie po wędkarzach. Można zrozumieć, że komuś wpadł do wody drobny przedmiot, wiatr porwał jakiś woreczek, czy przewrócił puszkę z przynętą. Przykro o tym mówić, ale zastany stan rzeczy, w niektórych rejonach jeziora przerósł nasze najśmielsze wyobrażenia...

 

Sprzątając ten „skromny bałagan” człowiek zastanawia się skąd przyjeżdżają tacy śmieciarze. Jak widać na załączonej dokumentacji zdjęciowej tam można było znaleźć wszystko. Tylko dlaczego w wodzie?

Ta pełna łódka śmieci to wysprzątane dwa stanowiska wędkarskie w rejonie kładek za Radzyniem. Ludzie skąd Wy to bierzecie? Szacunek dla tych, którzy po sobie sprzątają, natomiast Ci którzy przywożą do nas te kilogramy śmieci niech zostaną w domu.

Przypominamy, że każdy wędkarz ma obowiązek zachować czystość wokół swojego stanowiska i może zdarzyć się przypadek, że zostanie ukarany za śmieci, które pozostawił jego poprzednik. Dlatego nie bójmy się zwrócić uwagi koledze, czy koleżance, którzy śmiecą przy nas.

Żyjmy w zgodzie z naturą i pomagajmy chronić środowisko, bo gdzie będziemy wypoczywać za kilka lat...?

Gospodarstwo Rybackie Sława sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.